FANDOM

Użytkownik Fandomu
  Wczytuję edytor...
 • Witam witam, jestem założycielem Nowe Śródziemie Wiki a także adminemSmoczy Książę Wiki. Jesteście może chętni do współpracy z obydwoma (albo chociaż jedną)?

  Serdecznie pozdrawiam tę cudowną wikię.

    Wczytuję edytor...
  • Cześć, pozwól, że odpowiem w imieniu Eragona. Jeśli chodzi o tę wiki, nie widzę sensu współpracy z jednego prostego powodu – Dziedzictwo Wiki jest martwa. Mało kto tu zagląda, więc to raczej kiepska forma promocji. Ale jeśli mimo to Ci zależy, to jeśli Eragon nie wniesie sprzeciwu, możemy zawrzeć współpracę. Choć jak mówię, zbyt obfitych owoców ona nie przyniesie.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Przepraszam, Eragonie, że nie działam tutaj z infoboksami i grafiką do paska nawigacji (tak, pamiętam o tym!), ale niestety cierpię na braki czasu. Co prawda udzielam się na JWS Wiki, ale bądźmy szczerzy – tam jest troszkę więcej rzeczy do pilnowania. Poza tym, tam potrzebne do wykonania edycje nie wymagają logowania się z komputera, a CSS do pisania infoboksu i edytowania wyglądu niestety już tak. I to w sumie główny problem (nie licząc braku czasu). Po pierwsze prace do wykonania są czasochłonne, a po drugie mam ograniczony dostęp do komputera.

  Chcę tylko, żebyś wiedział, że nie lekceważę swojej funkcji i pamiętam o zadaniach do wykonania. Po prostu fizycznie trudno jest mi to wszystko załatwić. Ale jak tylko znajdzie się trochę dłuższego wolnego, wrócę do pracy :)

  Cześć! ^^

  PS. Na swoją obronę mogę tylko dodać, że wedle obietnicy staram się regularnie patrolować ostatnie zmiany, zwłaszcza pod kątem wandalizmów ;)

    Wczytuję edytor...
  • spokojnoe nie musisz przepraszać, ja sam mam podobne problemy i tak prawdę mówiąc ostatnio to ty tutaj rządzisz😉. Działajmy tutaj po prostu na tyle na ile możemy a dalej zobaczymy co z tego wyniknie...

     Wczytuję edytor...
  • Dzięki, że rozumiesz :)

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Ooo-ooo-oo! Co tu się podziało? Eragon, nie chcę Cię martwić, ale obecny wygląd wiki prezentuje się, no... Tragicznie. Nie owijajmy w bawełnę. Najbardziej ceniłam sobie stary, "zielony" wygląd... Ten niebieski był w porządku, chociaż trochę bił po oczach (zwłaszcza ten rozciągnięty napis "Eragon" na pasku nawigacji). Ale to... To po prostu przebija wszystko. Tło straszne. W sensie, ja bardzo lubię taki styl grafiki, "a la concept art", ale to się w żadnym stopniu nie nadaje na tło. Poza tym beż tej "kartki" totalnie nie współgra z paskiem narzędzi użytkownika, przyciskiem "rozpocznij czat" i nagłówkami (o tych jasnoniebieskich przyciskach nie wspominając ;]).

  Jak dla mnie przezroczystość strony jest zbyt duża, przez co jest utrudnione czytanie (ale może to przez to, że tło ma zbyt wiele szczegółów i nie jestem do tego przyzwyczajona).

  Ach, no i pasek nawigacji. Eragon, z całym szacunkiem, ale dawanie tam na siłę rozciągniętego na szerokość i ściśniętego na wysokość obrazka to jakaś kpina. Po prostu wygląda to strasznie nieprofesjonalnie. Nie każda grafika nadaje się do paska nawigacji, tak samo jak nie każda nadaje się na tło.

  Może brzmi to jak mały opieprz. Jeśli tak, to przepraszam. Ale po prostu cała moja część duszy odpowiedzialna za poczucie estetyki aż się dusi i zwija, bo nie może znieść tego chaosu, który obecnie panuje w wyglądzie. Tu nic do siebie nie pasuje, każdy element wyglądu z innej parafii. Brakuje spójności, obrania jakiś motywów kolorystycznych. I ja rozumiem, że może jesteś w trakcie przeprowadzania obszerniejszych zmian, ale proszę Cię, błagam, nie kombinuj tyle, bo ta strona straci jakikolwiek styl. Nie chcę, abyś poczuł się urażony, ale wydaje mi się, że potrzebny tu jest nagły i zimny prysznic.

  Starałam się nie angażować w wygląd witryny, żeby nie wchodzić Ci w paradę i działać zgodnie z Twoim zamysłem. Nie chcę się kłócić, bo zależy mi na rozwoju tej wiki. Ale to, co zrobiłeś z grafiką do paska nawigacji... (śmiech na sali :v) Obecnie według mnie strona lekko odstrasza. Nie chcę wchodzić na wojenną ścieżkę i nie będę wprowadzała żadnych zmian w wyglądzie bez Twojej zgody. Ale chcę, żebyś wiedział, że w moim odczuciu obecny wygląd strony wygląda jak prima aprilisowy żart i woła o pomstę do nieba.

  No, to tyle. Mam nadzieję, że mój dość szczery i dosadny komentarz nie wyprowadzi Cię zbytnio z równowagi, bo nie było to moim celem :)

  Trzymaj się ciepło ^^

    Wczytuję edytor...
  • Okej, powoli się przyzwyczajam... Ale i tak mi się nie podoba XDDD

     Wczytuję edytor...
  • Cofnąłem co się dało i doceniam twoje rady. Zawsze jest lepiej gdy ktoś zerknie po swojemu i powie co i jak. Co do tła nawigacji, jeśli masz tylko pomysł i jakąś fajną grafikę wstawiaj śmiało. Mam jeszcze małe ogłoszonko jak na razie znikam z wiki w tygodniu z powodu szkoły, postaram się zaglądać tutaj w weekendy.

   Jeszcze raz dzięki Ci za to, że jesteś tutaj Othiel.

   Pozdrawiam

   DziedzictwoEragon Hiccup 23:19, wrz 1, 2019 (UTC)

     Wczytuję edytor...
  • O, to super :) Pomyślę nad czymś ciekawym na tło i pasek nawigacji ^^ Z czasem u mnie też może być kiepsko, ale postaram się tu regularnie zaglądać. A co z regulaminem? (klik!)

     Wczytuję edytor...
  • Okej, jest weekend (dobra, dopiero się zaczął xD). Naprawdę liczę, że zerkniesz na ten regulamin. Nie musisz go przeklejać ani nic, wszystkim się zajmę, po prostu zatwierdź go, lub odrzuć (ale w takiej sytuacji prosiłabym o skonkretyzowanie, które punkty trzeba poprawić lub wyrzucić :)). Bardzo mi zależy, bo nasz obecny regulamin wygląda dość niechlujnie, zwłaszcza pod kątem poruszonych w nim zagadnień :3

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Witam,

  Informuję, iż z dniem dzisiejszym Mitologia Wiki zrywa współpracę z Dziedzictwo Wiki. Skutkuje to zniknięciem logotypu Dziedzictwo Wiki ze strony głównej Mitologia Wiki. Prosiłbym również o usunięcie logotypu Mitologia Wiki z waszej strony głównej. Zerwanie współpracy administracja Mitologia Wiki argumentuje tym, iż w naszym odczuciu współpraca jest bezcelowa (współpraca polega wyłącznie na wymianie logotypów na sronach głównych, nic więcej nie wnosi) oraz faktem, że owe wikie nie zachaczają o podobny zakres tematyczny (współpraca mija się z założonym celem).

  Pozdrawiam, Binsos

    Wczytuję edytor...
  • Witam ponownie :)

   Trudno o głębszą współpracę, jeśli na wiki mało kto zagląda... Ale oczywiście rozumiem rezygnację. Logotyp został usunięty. Jednak jeśli mogę spytać, co więcej Waszym zdaniem miałaby wnosić współpraca? Jakieś konkretne propozycje? Dobrze by było wiedzieć na przyszłość, każda sugestia jest ważna ;)

   Pozdrawiam, Othiel

   PS. Nie chciałam tego robić na JWS Wiki, ale skoro "widzimy" się już drugi raz (w dodatku w znacznie mniej odwiedzanym miejscu), to jednak zwrócę uwagę, żebyś dalej nie powielał błędu... "Zahaczają" pisze się przez "h" ;)

     Wczytuję edytor...
  • Ja również witam ponownie ;) Dzięki wielkie za usunięcie loga i całokształt współpracy. Jeśli natomiast chodzi o temat współpracy, to naszym zdaniem powinna być czymś więcej niż tylko wymianą logotypów na stronach głównych. Naszym zdaniem współpraca powinna wnosić coś więcej m.in. różnego rodzaju akcje łączące tematykę jednej i drugiej wiki, współpraca w zakresie stron, które odnoszą się do drugiej tematyki oraz wzajemna pomoc. Jeżeli chcemy taki efekt osiągnąć to musimy współpracować z wikiami, które mają identyczny lub podobny zakres tematyczny. Zakres tematycznt Mitologia Wiki i Dziedzictwo Wiki się nie pokrywa, więc współpraca polegała tylko i wyłącznie na wymianie loga na stronie głównej.

   Również pozdrawiam i dziękuję za znalezienie błędu w mojej wypowiedzi ;)

     Wczytuję edytor...
  • Cóż, Twój wywód wydaje się logiczny :) Przykro mi, jeśli poczuliście się w jakiś sposób rozczarowani taką, a nie inną formą współpracy. Na swoją obronę mogę jedynie powiedzieć, że administruję tu od niedawna, zajmuję się głównie sprawami technicznymi, a z zawiązywaniem współpracy nie mam nic wspólnego ;) Ale Twoja wskazówka jest bardzo cenna.

   Pozdrawiam i nie ma sprawy :)

     Wczytuję edytor...
  • Ja również chciałbym nadmienić, że jestem nowym administratorem Mitologia Wiki, a współpraca została zawarta przez poprzednią kadrę administratorów. Życzę miłego dnia i powodzenia w dalszej rozbudowie wiki :)

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Dobra, to jest wątek na wszystkie sprawy, taki mały śmietnik w sumie :P

  1. Zauważyłam, że brakuje kategoryzacji grafik i nie dodajecie licencji. Myślałeś, żeby coś z tym zrobić? :)
  2. Jak to się stało, że ostało się Forum, a nie ma Dyskusji? Inaczej: to celowy zamiar czy tak po prostu wyszło?
  3. Przydałoby się zaktualizować dopisek o dacie zatwierdzenia administracji ;)
  4. Nie chcę się czepiać, ale przejrzyj sobie ile osób ma uprawnienia admina i porównaj, ilu jest to faktycznie potrzebne. Z tego co wiem, Tysia123 dawno się tu nie pokazywała, więc w sumie nie wiem, po co jej takie uprawnienia. A tym bardziej po co uprawnienia Sandałowi, skoro jej konto jest już nieaktywne. Wiem, może trochę za bardzo się czepiam, ale po prostu nie lubię nieścisłości... :3

  No, to chyba tyle na razie. Przepraszam, jeśli za bardzo się rządzę :)

    Wczytuję edytor...
  • Zobacz wszystkie odpowiedzi (8 odpowiedzi)
  • Okej :) A co myślisz o wprowadzonych przeze mnie stronach i zmianach w przestrzeni nazw "Dziedzictwo Wiki"? Trochę poporządkowałam :)

   A co ze stroną społeczności? Pisać do Nanakiego o jej załączenie?

     Wczytuję edytor...
  • Hej, heeej ^^ Powiem Ci, że odkąd tu przyszłam, zastanawiała mnie forma regulaminu... No wiesz, zarówno taki sobie wygląd (to że ładnie wyglądał na JWS Wiki nie znaczy, że tu się będzie równie dobrze prezentował :3), jak i szczegółowość (a raczej jej brak) zapisów. Pomyślałam, że można by go trochę podrasować i wzbogacić o konkretne zasady. Co Ty na to? :)

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Zauważyłam, że wklejasz przy swoim nicku taki znaczek. Pomyślałam, czy może nie chciałbyś go na stałe przy swoim nicku, a nie tylko w podpisie? Szczerze mówiąc, już podjęłam kroki w tej sprawie, ale w porę się zreflektowałam i usunęłam swoje edycje. Nie powinnam kombinować Ci za plecami :) Z góry przepraszam.

  Jakbyś był zainteresowany, daj znać:)

  Plus pytanko, czy chcesz może jakoś inaczej zdefiniować plakietki? Żeby na przykład "ADMIN" zmienił się na "SHUR'TUGAL"? :)

  Tak, wiem, sporo tych kosmetycznych zmian. Przepraszam, że zawracam Ci głowę, ale to jedyna działka, w której mogę zrobić coś pożytecznego. Bo uniwersum kompletnie nie znam :] Dobra, widziałam film, ale chyba słusznie mnie nie zachwycił xD

    Wczytuję edytor...
  • Zobacz wszystkie odpowiedzi (16 odpowiedzi)
  • To zależy... Adoptowałam Wiki, która jest praktycznie bez społeczności XD Siedzę tam i nieustannie staram się poprawiać jej wizualny stan (bo głównie o to mi chodziło). Więc tak, pod tym względem jest wikią testową. Co prawda nie moją własną, ale i tak nikogo tam nie ma :)

     Wczytuję edytor...
  • Rozumiem, u mnie z jednej strony było tak z DW

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Eragon, jeśli nie masz nic przeciwko, przerobiłabym odrobinę infoboks postaci, bo wygląda... No, strasznie XD W dodatku nie ma znaczników przenośnych infoboksów. W razie czego, jak się nie spodoba, to wycofam zmiany :)

  Przy okazji można by stworzyć szablon odnoszący do głównego artykułu, a nie za każdym razem bawić się w linkowanie....

    Wczytuję edytor...
  • Zobacz wszystkie odpowiedzi (29 odpowiedzi)
  • W szablonie sukcesja nie ma konkretnego klucza, po porostu dodaję kolor który kojarzy mi się z daną frakcją. Vardeni kolor tła od ich fioletowej flagi, u przywódcy smoczych jeźdźców błękit ze względu na to że Eragon jest obecnie ich przywódcą, itd.

   Lecę pisać pewne reguły do infoboxu postaci.

     Wczytuję edytor...
  • No czyli jednak jest jakiś klucz. Skojarzenia. Tyle, że jeśli mają to być Twoje subiektywne skojarzenia, to muszą zostać usystematyzowane, bo inaczej może zrobić się bałagan :)

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Hej :)

  Chyba nastąpiła mała pomyłka. Zajrzałam dziś na CS, i nagle się okazuje, że na Dziedzictwie mam uprawnienia chyba wszystkich możliwych modów 😄 Domyślam się, że albo jest to wynik pomyłki albo tej wiadomości.

  Wielkie dzięki za zaufanie (jeśli to ta druga opcja), ale obawiam się, że nie nadaję się do sprawowania tych funkcji na Dziedzictwo Wiki. Powód jest prosty — moja praktycznie zerowa znajomość książkowego uniwersum. Jedyne co mogę robić, to poprawiać drobne błędy, modyfikować szablony itp. Ale na moderatora treści na pewno się nie nadaję — choćby dlatego, że z powodu mojej nieznajomości uniwersum nie mogę weryfikować poprawności artykułów.

  Podsumowując, wielkie dzięki za zaufanie (no chyba, że to jednak pomyłka xD), ale jeśli nie masz nic przeciwko, zrezygnuję ze wszystkich nadanych mi uprawnień, ponieważ na nie nie zasługuję.

  Trzymaj się 😁

    Wczytuję edytor...
  • Wybacz, że nie napisałem wcześniej, to nie pomyłka . Już spieszę z wytłumaczeniem. Nadałem te uprawnienia z jednego prostego powodu, zaglądasz tu od czasu do czasu, tak jak ja z resztą i nie zaszkodzi, żeby była tu jeszcze jedna osoba z pewnymi uprawnieniami, by w razie czego mogła wycofać jakieś wandalizmy itp. Rozumiem twoje zastrzeżenia, ale jak na razie nie ma tu nikogo w miarę regularnie zaglądającego co jakiś czas i czujnym okiem.

   Uprawnienia zawsze mogę wycofać, a na razie chciałbym je zostawić, kto wie może się kiedyś przydadzą. Mi samemu ciężko ostatnio doglądać różnych stron i innych podobnych projektów więc proszę byś od pomogła mi doglądać tą wiki.

   Pozdrawiam

   DziedzictwoEragon Hiccup 21:59, lip 23, 2019 (UTC)

     Wczytuję edytor...
  • Szczerze mówiąc nie wiem, jakim cudem, ale już wtedy sama je sobie odebrałam XD Jeśli chcesz, możesz mi je przywrócić, ale jak uprzedzałam — z weryfikacją prawdziwości treści może być kiepsko 😉

     Wczytuję edytor...
  • Uprawnienia są swego rodzaju przywilejem z którego możesz korzystać lub je odrzucić. Co do treści to sam się tym zajmę jak będę wpadał na chwilę czy dwie na wiki. Chodzi i mi o to by nie było głównie wandalizmów, oraz by w razie czego był ktoś kto mógłby odpowiedzieć na jakieś pytanie na tablicy wiadomości, bo jak sama zauważyła u mnie czas oczekiwania wynosi od 2 tygodni do miesiąca co nie jest zbyt dobre.

   Uprawnienia nadane, jeszcze raz dzięki! ;)

     Wczytuję edytor...
  • Nie, to ja na fandomie jestem niemal codziennie, więc na pytania (byle nie do treści! 😄) mogę spokojnie odpowiadać. O nic się nie martw :)

   Dzięki i nie ma za co :)

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • W związku z tym, że zdecydowałam się usunąć konto na Fandomie, chciałabym zawczasu prosić o wyrzucenie mnie z listy adminów - zanim skasują mi konto to minie miesiąc, więc nie chciałabym żebyś zorientował się dopiero po miesiącu że wśród administratorów jest konto usunięte. Proponuję byś już teraz poszukał odpowiedniego kandydata na moje miejsce. Za powstałe utrudnienia przepraszam ^^

    Wczytuję edytor...
 • Witam serdecznie :)

  Jaki jest kod do własnej skórki w Rozpocznij Czat? Tutaj tło jest smocze, a ja chciałbym dodać własne tło do mojej wiki.

    Wczytuję edytor...
  • Ale już nikt prawie nie używa czatu. Większość wiki założyła sobie serwery na Discordzie.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Zobacz zarchiwizowaną stronę dyskusji
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.