FANDOM


Tamerlein

Támerlein
Informacje o mieczu
Jeździec (właściciel)

Arva

Naudra

Arya

Smok Jeźdźca nieznany smok Firnen
Barwa klingi ciemnozielona
Barwa klejnotu zielona
Klejnot szmaragd
Symbol Tamerleinsymbol
Jestem Támerlein, ten, który obdarza snem wiecznym.

Támerlein - miecz elfiego Jeźdźca Arvy. Obecnie ma go Arya, która została Jeźdźcem zielonego smoka, Firnena.

Wygląd Edytuj

Klinga Támerleina ma barwę ciemnej, głębokiej zieleni, podobnie pochwa. Głownię miecza zdobi wielki szmaragd. Okucia są zrobione z błękitnej stali, a rząd znaków na jelcu głosi "Jestem Támerlein, ten, który obdarza snem wiecznym".

Długością jest zbliżony do Zar'roca (pięć stóp), lecz jego klinga jest szersza, jej końcówka okrąglejsza, a rękojeść cięższa. Jest wspaniałym okazem śmiercionośnej broni stworzonej dla kogoś walczącego w stylu polegającym na cięciach i zamachach. Rękojeść Támerleina jest za duża dla ręki Eragona.

Historia Edytuj

Towarzyszką głowy rodu Valtharos Lorda Fiorla była niezmiernie mądra i piękna Naudra. Jej brat Arva był smoczym jeźdźcem podczas upadku zakonu. Naudra odwiedziła go właśnie w Ilirei, gdy Galbatorix wraz z Zaprzysiężonymi zaatakował miasto. Arva walczył wraz z innymi jeźdźcami w obronie Ilirei, lecz Kialandi z Zaprzysiężonych zadał mu śmiertelne cięcie. Umierając na murach miasta oddał swój miecz Naudrze, by ta mogła się bronić. Támerleinem oczyściła sobie drogę do Zaprzysiężonych i powróciła do Ellesméry z innym smokiem i jeźdźcem,choć wkrótce potem umarła z ran.

Gdy Eragon potrzebował miecza zgłosił się z prośbą do Lorda Fiorla o zgodę na wypożyczenie broni. Musiał złoży jednak obietnicę, iż odda go spadkobiercom. Klinga jednak nie pasowała do stylu walki Eragona, który nauczył się elegantszych technik od Broma. Fiorl wydawał się ucieszony z obrotu rzeczy.

Miecz Aryi Edytuj

Po upadku Galbatorixa , Eragon i Arya uratowali ostatnie, zielone jajo, które było w skarbcu króla. Z niego wykluł się smok imieniem Firnen. Jako swojego Jeźdźca wybrał Aryę. Potrzebowała ona miecza, więc Rhunön (nie ukrywając swego nie zadowolenia) przerobiła klingę i rękojeść Tamerleina, aby Arya mogła się nim posługiwać .