FANDOM


Wiki
Ten artykuł to tylko stub i wymaga rozbudowy bądź uporządkowania.
Wiki
Solembum
Opis
Rasa Kotołak
Płeć Męska
Wiek Nieznany
Kolor włosów Beżowe
Kolor oczu Czerwone
Polityka
Przynależność Kotołaki, Angela
Inne
Odtwórca w filmie Brak

"-Jak masz na imię?
-Mam ich wiele. Jeśli szukasz prawdziwego, będziesz musiał poszukać, gdzie indziej. Możesz jednak mówić mi Solembum"
- rozmowa Eragona z Solembumem

Solembum - kotołak akompaniujący czarownicy i zielarce Angeli. W swej kociej postaci ma bujną beżową sierść, ostre szpony i kły oraz czerwone oczy. Okazjonalnie przybiera postać kędzierzawego chłopca i walczy wówczas czarnym sztyletem.

Mimo że podróżuje z Angelą nie należy do niej. Nie łączą go z nią też bliższe uczucia tudzież przywiązanie. Lubi jednak jej towarzystwo i przygody jemu towarzyszące. Wraz z Angelą przebywał przez pewien czas w strażnicy elfickiej o nazwie Edur Ithrinda u zdziwaczałego maga Tengi. Pobyt ów skwitował stwierdzeniem: "To człowiek, który kopie koty.". W Teirmie, gdzie Angela miała swój sklep z ziołami spotkał Eragona, który go zainteresował na tyle, że odbył z nim rozmowę. Udzielił mu wtedy enigmatycznej wskazówki na przyszłość. W przeszłości Solembum odezwał się tylko do jeszcze dwóch osób: Seleny, matki Eragona i ślepy żebrak. Całej trójce Angela zaproponowała przepowiedzenie przyszłości. Skorzystała Selena i Eragon.

Solembum pojawił się również podczas bitwy o Farthen Dûr i bitwy na Płonących Równinach. Podczas tej drugiej pomógł Angeli zatruć jedzenie przeciwników.

Rada Solembuma

"Kiedy nadejdzie czas i będziesz potrzebował broni, szukaj pod korzeniami drzewa Menoa. A gdy wszystko wyda się stracone, a twoja moc nie wystarczy, idź pod skałę Kuthian i wymów swe imię, by otworzyć Kryptę Dusz."
Pierwsza część rady spełniła się, gdy drzewo Menoa dało Eragonowi bryłę jasnostali, potrzebną mu na miecz.
- rada Solembuma. Druga część pomogła mu znaleźć skarbiec Eldunari i smoczych jaj.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.