Dziedzictwo Wiki
Advertisement

Selena – córka Cadoca, siostra Garrowa oraz matka Murtagha i Eragona. Wychowała się razem z bratem w Carvahall.

Historia

Czarna Ręka

Selena poznała Morzana w niewielkiej wiosce, prawdopodobnie w Carvahall. Ten okazał jej trochę serca, aby dowiedzieć się czegoś. Gdy odchodził udała się razem z nim; dotarła tak do Urû'baenu.

Morzan nauczył ją władać magią. Zakochana kobieta nie dostrzegała, jego wad i z chęcią wykonywała dla niego krwawe misje. Działała pod pseudonimem "Czarna Ręka" i była posłuszna tylko Morzanowi. Po trzech latach zaszła z nim w ciąże. Jeździec bojąc się że może zostać wykorzystana przeciw niemu i nie chcąc, aby reszta Zaprzysiężonych dowiedziała się o tym; potajemnie wyprowadza ją ze stolicy do swojego Zamku leżącego na północno-wschodnim brzegu jeziora Leona.

Przemiana wewnętrzna i śmierć

Selena urodziła Morzanowi syna, którego nazwała Murtagh. Dziecko zostaje oddane mamce, by kobieta mogła znowu walczyć u boku Jeźdźca. Morzan pozwolił jej spotykać dziecko raz na miesiąc.

Po urodzeniu dziecka i jego okrutnym traktowaniu przez ojca, prawdziwe imię Seleny zmienia się. W tym samym czasie do majątku Jeźdźca przybywa przebrany za ogrodnika Brom. Kobieta zakochuje się w nim z wzajemnością. Po jakimś czasie ukochany zdradza jej kim jest. Selena w ramach swojej rehabilitacji, zaczyna dostarczać Bromowi informacji o których nie powinni wiedzieć Vardeni.

Miesiąc przed opuszczeniem przez Broma zamku, Selena zachodzi w ciąże i niczego nieświadoma wyrusza w kolejną misję. Po powrocie pozostaje w zamku, lecz kiedy Morzan wyrusza szukać wykradzionego jaja, sama znika. Udaje się do Carvahall, gdzie odnajduje brata i pozostaje u niego pięć miesięcy, aż do czasu narodzin dziecka. Gdy tylko urodziła, ubłagała Garrowa i jego żonę Marian, aby zajęli się chłopcem. Dała dziecku na imię Eragon i następnego ranka opuściła okolice. Do zamku Morzana przybyła wyczerpana i po dwóch tygodniach umiera.

Ciekawostki

  • Prawdopodobnie to jej Angela przepowiedziała przyszłość z kostek smoka i do niej odezwał się Solembum. Przepowiedziana jej przyszłość była bardzo ponura i bolesna, Angela wspomniała, że wątpi, czy Selena w nią uwierzyła, a przynajmniej nie od razu.
  • Selena urodziła Eragona trzy lata po Murtaghu. Taka sama różnica wieku była między Bromem (ojcem Eragona) i Morzanem (ojcem Murtagha).
  • Jej pseudonim "Czarna Ręka" jest odwołaniem do serbskiej organizacji o tej samej nazwie, która zabiła arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, co wywołało I wojnę światową.
Advertisement