FANDOM


Rhunön - wybitna elfia kowal, która zasłynęła z wykucia wszystkich mieczy Jeźdźców. Urodziła się jeszcze przed ustanowieniem paktu pomiędzy smokami, a elfami. Praktykowała swój kowalski fach u legendarnego Grimstboritha Dûrgrimst Ingeitum, Fûtharka.

Wygląd

Ma wodniste oczy, a jej twarz pokryta jest delikatną siateczką zmarszczek, podobnych do napiętych drutów, tkwiących tuż pod skórą. Mieszka w swojej kuźni w Ellesmérze.

Charakter

Jest znana jest ze swojej opryskliwości, niecierpliwości i niechęci do wszystkiego i każdego, kto przeszkadza jej w pracy. Inne elfy tolerują jednak jej ekscentryczność z powodu niewiarygodnych umiejętności i osiągnięć.

Miecze

Do wykonania mieczy dla Smoczych Jeźdźców Rhunön użyła fragmentów spadłej na Du Weldenvarden komety. Pozyskaną z nich rudę nazwała jasnostalą. W trakcie procesu wykuwania Rhunön śpiewa metalowi zaklęcia zmieniające i naginające jego strukturę. Tę sztukę zna tylko ona.

Po Upadku i zdradzie Galbatorixa Rhunön przysięgła w pradawnej mowie, że już nigdy więcej nie wykuje ani jednego miecza.

Przysięgę nagięła dla Eragona Cieniobójcy, gdy ten potrzebował miecza, który mógłby mu zastąpić Zar'roca. By nie złamać przyrzeczenia wykuła klingę kierując swoim umysłem rękami Eragona. Powstał jej najlepszy i najdoskonalszy miecz o imieniu Brisingr ("Ogień").

Miecze wykute przez Rhunön

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.