Dziedzictwo Wiki
Advertisement

Orrin - syn Larkina, król Surdy, przyjaciel i sojusznik Vardenów.

Orrin jest postawnym mężczyzną o młodzieńczej twarzy. Jego postawa jest szlachetna i wyważona. Na czas bitwy przyodziewa hełm w kształcie korony. Jest silnym wojownikiem i świetnym dowódcą. Podczas bitwy na Płonącyh Równinach osobiście dowodził kawalerią Surdy. Wyróżnił się także odwagą w czasie walk z ludźmi bez bólu. Samojeden wystąpił wówczas przeciwko jednemu z nich i ściął mu głowę urgalskim toporem. Podczas owej bitwy król został ciężko ranny. Odmówił jednak propozycji uleczenia przez Eragona, argumentując, iż ma własnych medyków.

Orrin będąc świadomy swego braku doświadczenia wojskowego oddał dowództwo kampanii przeciw Imperium Nasuadzie.Jest jednak świadom własnej godności i władzy, toteż skrytykował pominięcie go w komitecie powitalnym dla tuzina przybyłych z Du Weldenvarden magów, w tym Blödhgarma. Z tegoż samego powodu nie potępił decyzji Eragona o losie Sloana.

Zanim doszło do Wojny Jeźdźców skrycie wspierał Vardenów, wysyłając im surowce i zaopatrzenie do Farthen Dûru. Po Bitwa o Farthen Dûr zezwolił na osiedlenie się rebeliantów w Surdzie. Odmówił jednak większej pomocy finansowej i Nasuada zaczęła rozprowadzać magicznie wytwarzane koronki, produkowane przez Du Vrangr Gata.

Król z zamiłowania jest naukowcem. Potwierdził odkrycie elfa Ládina, dowodzące istnienia próżni. Ponadto zabiera swe alembiki i retorty nawet na pola bitew i otacza się uczonymi. To właśnie dzięki jego laboratorium Angela mogła zatruć jedzenie wrogich żołnierzy. Siedzibą rodową Orrina jest Zamek Borromeo w mieście Aberon.

Poprzednik Pozycja Następca
Larkin Król Surdy Brak
Advertisement