FANDOM


Gedwey ignasia

Gedwëy ignasia w wersji filmowej

Gedwëy Ignasia (pm. lśniąca dłoń) - blizna o spiralnym kształcie, będąca znakiem przynależności do Smoczych Jeźdźców. Powstaje, kiedy przyszły Jeździec po raz pierwszy dotknie pisklęcia smoka. Wówczas na ręku wypala się znak, który jest swoistym połączeniem dwóch świadomości - smoka i jeźdźca.

Znaczenie Edytuj

Za pomocą Gedwëy Ignasii Jeździec może posługiwać się magią oraz porozumiewać się ze swoim smokiem w myślach. Znak świeci wtedy, gdy właściciel posługuje się magią, wysyłając energię do obiektu zajmowanego przez nią. Znamię jest nazywane także "smoczym piętnem", ponieważ jej nabycie stanowi także przekazanie smoczej siły w człowieka.

Umiejscowienie Edytuj

Gedwëy Ignasia w niemal wszystkich przypadkach znajduje się na dłoni, gdyż jest to część ciała, jaka pierwsza nawiązuje kontakt fizyczny ze smokiem. Jednak w przypadku nowych pokoleń doświadczonych Jeźdźców, przyszły Jeździec może wybrać sobie miejsce nabycia znaku. W przypadku Eragona był to zbieg okoliczności.

Elva Edytuj

Elva (rozdz. Pobłogosław to dziecię, Argetlamie), podczas błogosławieństwa Eragona, została dotknięta przez Saphirę czubkiem nosa w jej czoło. Wynikiem tego było nabycie znaku, pomimo tego, iż nie była ona Smoczym Jeźdźcem.

Wersja filmowa Edytuj

W filmie znak ten miał kształt litery "e", prawdopodobnie wynikało to z faktu, że filmowym Jeźdźcem był Eragon.

Innym powodem może być również fakt, że było to imię pierwszego Jeźdźca.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.