FANDOM


Garrow
Garrow
Informacje
Rasa Człowiek
Płeć Mężczyzna
Wzrost Przeciętny
Kolor włosów Siwe
Kolor oczu Brązowe
Polityka
Przynależność Brak
Inne
Pojawienie się Eragon
Odtwórca w filmie Alun Armstrong


Garrow - syn Cadoca, ojciec Rorana, mąż Marian i wuj Eragona. Zginął zabity przez Ra'zacków.

Wygląd

Garrow był chudym mężczyzną, wyglądającym jak człowiek, którego częściowo zmumifikowano. Ubrania wisiały na nim jak na strachu na wróble. Miał siwiejące włosy i ciemne oczy. Zdaniem Gedrica był cierpki jak ocet i suchy jak zimowa rzepa, ale dobrze wychował swych podopiecznych. Nie nauczył ich jednak czytać i pisać, bowiem uważał to za zbędny luksus. Przysposobił ich jednak do rachowania.

Historia

Szesnaście lat przed wydarzeniami opisanymi w Eragonie, ciężarna Selena przybyła do brata, by błagać go i jego żonę Marian o wychowanie Eragona. Krótko po urodzeniu dziecka opuściła Carvahall i Garrow więcej o niej nie słyszał. Gdy chłopak miał kilka lat powiedział mu prawdę, że jest tylko jego przybranym ojcem, zaś matka go porzuciła. Dla Eragona był to wstrząs, z którym jednak z czasem się oswoił. Przyszły Jeździec od najmłodszych lat pomagał na farmie. Z tego okresu pochodziła również blizna na jego przegubie, nabyta podczas ostrzenia kosy. W wieku trzynastu lat Eragon otrzymał od wuja zrobiony przez niego łuk. Od tego czasu młodzian podjął obowiązek wyżywienia rodziny. Polował najczęściej na sarny w łańcuchu Kośćca.

W wieku pietnastu lat wychowanek Garrowa znalazł niebieski kamień w Kośćcu. Mężczyzna pomagał chłopakowi w próbie sprzedania znaleziska Merlockowi, handlarzowi kosztownościami. Z kamienia/jaja wykluła się dla Eragona smoczyca o imieniu Saphira. Sprowadziło to nieszczęście na nieświadomego obrotu rzeczy Garrowa. Niedługo potem Roran postanowił przyjąć pracę u Demptona w młynie i wyjechać do Therinsfordu. Na drogę Garrow dał mu odkładane przez siebie pieniądze. Podczas nieobecności Rorana do wioski przybyli Ra'zackowie wypytujący o kamień. Za radą Sloana udali się do domostwa Garrowa. Tam torturowali go olejem seithr i zburzyli chatę. Eragon w tym czasie przebywał w Kośćcu zaniesiony tam przez smoczycę, która chciała go chronić. Po ich powrocie chłopak wyciągnął spod gruzów wuja i zaniósł go do wioski na zaimprowizowanych noszach, przy czym pomogła mu Saphira. Jednak mimo wysiłków wioskowej uzdrowicielki Gertrude, ranny Garrow zmarł.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.