FANDOM


Brisingrikona

Feinster − portowe miasto Imperium położone nad oceanem. Zarządcą miasta była lady Lorana, lecz podczas wojny z Galbatorixem miasto przejęli Vardeni, a Lorana została pokojowo odsunięta od władzy.

Opis

Miasto położone jest pomiędzy południowym krańcem Kośćca (znanym pod nazwą Edur Carthugavë), rzeką Jiet i morską zatoką. Jako miasto portowe odwiedzane jest regularnie przez kupców, zwłaszcza poruszających się drogą morską; jednym ze statków, który zawitał w Feinster, był Albatros.

Feinster otoczone jest murem o wysokości osiemdziesięciu stóp, wzbogaconym o liczne wieże, a wejście do miasta stanowi solidna brama, doglądana przez strażników. Najważniejszym budynkiem miejskim jest zamek zarządcy miasta, którego dach wykonano z łupku, by zapobiec podpaleniom.

Historia

Do Feinster miał wybrać się Albriech, jeden z synów Horsta, by podjąć tam pracę i zostać mistrzem kowalskim.[1]

Na zaawansowanym etapie kampanii wojskowej Vardeni przypuścili szturm na miasto, pragnąc przejąć nad nim kontrolę; Feinster miało być ich pierwszym przystankiem w drodze z Surdy do Urû'baenu, gdzie miała rozegrać się ostateczna bitwa.

Eragona z Saphirą, Arya oraz Blödhgarm otworzyli bramy miasta, tym samym wpuszczając do niego Vardenów. Następnie udali się w pościg za trójką magów, którzy usiłowali przywołać Cienia. W ten sposób na zamku lady Lorany pojawił się Varaug, którego po chwili Arya zabiła z pomocą Eragona. Lady Lorana wyraziła swą wdzięczność za pokonanie Cienia i w pokojowym tonie zgodziła się oddać władzę nad Feinster wojskom Nasuady.[2]

Po śmierci Galbatorixa miasto, wraz z Aroughs, zostało włączone do królestwa Surdy.[3]

Przypisy

  1. Eragon, rozdział Dolina Palancar
  2. Brisingr, rozdział Cień zguby
  3. Dziedzictwo, rozdział Korona Imperium

Zobacz też

Mapa Alagaësii
Du WeldenvardenTüdostenDu WeldenvardenDu WeldenvardenDu WeldenvardenAlagaësiaArdwenAroughsÂz RagniBeirlandBelatonaBullridgeCarvahallCerisCeunonCithríDalgonDaretDauthDolina PalancarDoru AraebaDras-LeonaEddaEldorEllesméraEoamFeinsterFlämFurnostGaenaGalfniGil'eadGóry BeorskieHedarthHelgrindÍlia FëonIlliumImperiumImperiumIsenstarOrthíadJezioro LeonaJietKirtanKościecKościecKuastaLithgowMelianNädindelNardaNíaNiedźwiedzi ZąbNinoraOceanOsilonParlimPetrøvyaPustynia HadarackaRamrReavstoneRekini ZąbRönaSílthrimSurdaTarnagTeirmTherinsfordToarkUdenUrû'baenUtgardVroengardWoadarkYazuacArchipelag beirlandzkiTronjheimKóstha-mérnaFarthen DûrAlagezja
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.