Dziedzictwo Wiki
Advertisement


Elf - jedna ze starożytnych ras zamieszkujących Alagaësię.

Anatomia

Elfy są bardzo podobne do ludzi, jednak obie te rasy dzieli kilka różnic. Pierwszą z nich są spiczaste uszy, przypominające trochę kocie. Druga różnica to wąskie, skośne oczy. Elfy są także nieco wyższe od ludzi. Elfy nie spożywają mięsa. Żyją w harmonii z naturą, więc wszelkie posiłki i napoje wyśpiewują i przyrządzają z roślin, jednak nie zabijają zwierząt. Elfy rozmnażają się w sposób podobny ludziom, jednak wydają potomstwo znacznie rzadziej. Elfy są stworzeniami żyjącymi wiecznie (lub póki nie zostaną zabite).

Miejsce zamieszkania

Elfy zamieszkują północną część Alagaësi, pradawną puszczę Du Weldenvarden. Stolicą ich kraju jest Ellesméra. Jednak nie zawsze żyli w Alagaësii. Przybyły zza morza, z bliżej nieznanej krainy.

Historia

Du Fyrn Skulblaka

Wiele wieków temu elfy uznawali smoki za zwykłe leśne stworzenia, które można zabijać. Jeden z elfich młodzików znalazł w lesie smoka i upolował go. To stało się przyczyną późniejszego konfliktu. Smoki zwarły się w szeregi i zaatakowały elfi lud. Walka trwała długo i pochłonęła wiele ofiar.

Właśnie wtedy młody elf o imieniu Eragon znalazł białe, smocze jajo. Postanowił wychować smoka. Nazwał go Bid'Daum. Kiedy smok dorósł, wraz ze swoim Jeźdźcem objawił się elfom i smokom. To wydarzenie zapoczątkowało przymierze ze smokami.

Przymierze ze smokami

Wojna zakończyła się przymierzem. Eragon zapoczątkował erę Smoczych Jeźdźców, którymi początkowo były elfy. Kiedy ludzie przybyli do Alagaësii, również niektórzy z nich stawali się Jeźdźcami.

Rozejm trwa już na zawsze, a elfy żyją w harmonii ze smokami.

Kultura

Elfy żyją w zgodzie z naturą. Wszelkie przedmioty i obiekty, od sztućców, poprzez odzież, aż po domy i miasta, wyśpiewują z drzew. Elfy nie spożywają mięsa, ponieważ zadawanie śmierci zwierzętom hańbi ich naturę. Przestrzegają tego od czasu wojny ze smokami.

Posługują się pradawną mową, językiem, który jako jedyny określa prawdziwą naturę zjawisk i rzeczy opisywanych. W związku z tym kłamanie w pradawnej mowie jest niemożliwe. To elfy wynalazły także sztukę odkrywania prawdziwych imion, dzięki którym osoba, która zna prawdziwe imię, ma nad jego posiadaczem całkowitą władzę. To właśnie elfy są uważane za twórców magii. Rasa ta jest tak biegła w posługiwaniu się gramarye, iż potrafi nawet kształtować własną anatomię wedle swego zamysłu, nawet uposażając swoje ciała w elementy zwierzęce, np. futro, pazury (przykładem takich manipulacji estetycznych własnego wizerunku jest elf Blödhgarm).

Wiki.png
Ten artykuł to tylko stub i wymaga rozbudowy bądź uporządkowania.
Wiki.png


Du Weldenvarden
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]]

Miasta: EllesméraOsilonNädindelKirtanSílthrimÍlia FëonCeris
Miejsca: Skała Strzaskanych JajDrzewo Menoadwór Tialdari
Władcy: CeranthorTarmunoraDellanirEvandarIslanzadiArya

[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]
Advertisement