Dziedzictwo Wiki
Advertisement

Duchy - niematerialna i niehumanoidalna, inteligentna rasa występująca w Alagaësii. Nie są to duchy zmarłych ludzi, krasnoludów, czy elfów, ale odrębne istoty. Mają tak mało wspólnego z innymi rasami, że kontakt z nimi, nawet na najprostszym poziomie to wielkie i trudne wyzwanie. Nawiązując kontakt z istotami materii Duchy zawsze budzą w nich porywającą radość. Jest to ich forma samoobrony, ponieważ zdały one sobie sprawę, że osoba, która jest szczęśliwa, nie spróbuje ich uwięzić lub zmusić ich do służby. Duchy przybierają najrozmaitsze postacie, wedle swych upodobań. Podczas śmierci Durzy miały przybrały kształt ludzkich postaci. W czasie rozmowy Aryi z Eragonem miały kształt zmieniających barwę i wielkość świecących kul. Duchy to niesłychanie potężne i wrogie istoty. Nie dotyczą ich powszechnie przyjęte normy, ani bariery fizyczne i magiczne.

Czarnoksiężnicy

Czarnoksiężnik jest to czarownik, który za pomocą magii podporządkował sobie Duchy. Czarnoksięstwo jest mroczną i bardzo niepewną nauką. Potrzeba trzech lat wyczerpujących studiów, by móc bez obawy wezwać i podporządkować sobie Ducha, bez obawy, że zawładnie on ciałem wzywającego. Poprzez czarnoksięstwo próbuje się zmusić niewiarygodnie potężne i wrogie istoty, by słuchały twoich rozkazów. Duchy każdą chwi;ę spędzoną w niewoli poświęcają na wyszukiwaniu słabości więzów, by móc zwrócić się przeciwko ciemiężcy i podporządkować go sobie.

Znani czarnoksiężnicy

Cienie

Główny artykuł: Cień

Cień powstaje, gdy czarnoksiężnik przeceni swe siły i wezwie potężniejsze od siebie Duchy. Wtedy wezwane opętują go i przejmują władzę nad jego ciałem i umysłem. Ciało nosiciela staje się silniejsze, włosy i oczy czerwone. Cienia można też stworzyć celowo przywołując Duchy do ciała ofiary. Tak zrobiła trójka magów w mieście Feinster. Cienia można zabić jedynie ciosem prosto w serce.

Znane Cienie:

Advertisement