Dziedzictwo Wiki
Advertisement

Cień - czarnoksiężnik opętany przez duchy.

Powstawanie

Cień powstaje, gdy czarnoksiężnik pozwoli, by opętały go przyzwane duchy, bądź przypadkiem, gdy przywoła on duchy silniejsze od siebie. Wtedy duchy przejmują kontrolę nad jego ciałem i umysłem, dając mu swą moc i siłę. Dzika natura duchów sprawia, iż Cienie zostawiają na swej drodze morze krwi i zniszczenia. Raz przywołane do ciała duchy nigdy już go nie opuszczają, aż do śmierci.

Wygląd

Cienie mają ciała żylaste i szczupłe niczym biegacze. Jest to wygląd mylący, ponieważ ich siła kilkakrotnie przewyższa ludzką. Ich włosy są czerwone jak krew, oczy są rdzawe jak wino. Durza, jeden ze znanych Cieni miał skórę bladą i lekko przezroczystą.

Moce

Dysponują potężną mocą, zarówno magiczną, jak i fizyczną. Posługują się mroczną i niebezpieczną, zapomnianą magią. Są świetnymi szermierzami, ciosy mają mocne i dokładne. Charakteryzują się okrucieństwem i bezwzględnością. Przykładem mogą być tortury jakie Durza zadał Aryi. Ich siła mentalna jest porównywalna z dobrze wyćwiczonymi ludźmi, elfami, bądź krasnoludami co daje możliwość ich pokonania.

Cienia można zabić jedynie sztychem w serce. Każdy inny śmiertelny cios (np. w głowę) sprawi, iż Cień odrodzi się w innym miejscu, bezcielesny. Ajihad, król Vardenów wie, że Durza po "zabiciu" przez Murtagha (strzelając między oczy strzałą) odrodzi się mimo, że proces jest niebezpieczny. Podczas śmierci duchy rozdzierają od środka nosiciela, wzdłuż granic mięśni i uciekają w przeróżne strony.

Znane Cienie

Znani Cieniobójcy

Advertisement