FANDOM


Paolini
Christopher Paolini
Podstawowe informacje
Data urodzenia 17 listopada 1983 roku
Miejsce zamieszkania Kalifornia, Montana
Rodzeństwo siostra Angela
Inne
Rola w filmie Eragon "Drugi wojownik"

Christopher Paolini - autor cyklu "Dziedzictwo".

Młodość

Christopher Paolini urodził się 17 listopada roku 1983 w Stanach Zjednoczonych. Nie uczęszczał do szkół publicznych, pobierał nauki w domu.

Od dziecka fascynował się literaturą fantasy i science fiction. Jak mówi: "[...] która wypełniała moje półki. [...]".

Naukę zakończył w wieku 15 lat. Wtedy zaczął pracę nad debiutancką powieścią, Eragonem. Wszystkie nazwy postaci i miejsc zawdzięcza swoim znajomym, rodzinie, a także spółce wydawniczej itp.

Powieść "Eragon"

Pierwszy tom cyklu Paolini napisał w wieku 19 lat. Książka została wydana przez wydawnictwo jego rodziców, Paolini International LLC. Wówczas wydawnictwo to miało na swoim koncie jedynie trzy książki. Powieść "Eragon" trafiła na listy bestsellerów New York Times'a. Przez ponad rok Paolini podróżował po Ameryce, biorąc udział w wywiadach, zdjęciach itp.

"Podczas długiego procesu pisania Eragona [...] przebyłem granicę dzielącą mnie od dorosłości."

Powieść "Najstarszy "

Pracę nad drugim tomem "Dziedzictwa" Paolini ukończył w wieku 21 lat.

"Tworzenie Eragona oraz Najstarszego stało się moją prywatną misją, podczas której uległem równie wielkiej przemianie, jak sam Eragon"

Powieść "Brisingr"

Ze względu na obszerność tekstu, pisząc Brisingra, Paolini postanowił rozszerzyć cykl do czterech, nie trzech, powieści. Tak powstał czwarty tom cyklu, "Dziedzictwo".

"Pisanie Brisingra było świetną zabawą, bardzo intensywnym przeżyciem, a czasami trudnym doświadczeniem. Gdy zacząłem, miałem wrażenie, że cała historia to ogromna trójwymiarowa układanka, którą muszę rozwiązać bez żadnych wskazówek i instrukcji. I mimo wyzwań, którym musiałem stawić czoło, było to dla mnie niezwykle satysfakcjonujące przeżycie".

Powieść "Dziedzictwo "

"Wiele razy wątpiłem, że zdołam ukończyć tę serię"

"Kiedy patrzę wstecz na całą serię, nie potrafię opisać swoich uczuć. Cykl "Dziedzictwo" pochłonął 12 lat mojego życia - czyli niemal jego połowę."

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.