FANDOM


Carvahall1

Carvahall
Typ Wioska
Ustrój Brak
Przynależność Królestwo Broddring

Imperium

Ostatni Władca Brak
Obecny Władca Roran


Carvahall - mała osada położona w dolinie Palancar, nad wodami rzeki Anory, leżąca w północnym paśmie Kośćca. Mieszkańcy wioski utrzymywali się głównie z uprawy roli i hodowli zwierząt gospodarskich. Miasteczko odwiedzali często traperzy, a także rokrocznie handlarze. Carvahall jest również rodzinną miejscowością Eragona i Rorana. Jedyną wioska poza nią w dolinie jest Therinsford                               

Carvahall2

Położenie Carvahall w dolinie Kośćca

Zabudowa Edytuj

Domy w Carvahall były zbudowane z drewnianych bali i wykończone są strzechami, bądź dachówką. Przed drzwiami frontowymi mieszkańcy budowali szerokie werandy. Miejscem spotkań mieszkańców była karczma Siedem Snopów Morna. Do czasu ataku Ra'zac'ków na wioskę posiadała ona także wielką wspólną stodołę.

Rola Edytuj

Carvahall

Eragon wychowywał się w Carvahall, zaś w górach Kośćca znalazł jajo Saphiry. Musiał opuścić wioskę , w poszukiwaniu zemsty, gdy Ra'zackowie zabili jego wuja Garrowa. W miasteczku ukrył się Brom po pokonaniu Morzana, aby mieć oko na swego syna Eragona.

W Najstarszym wioskę zajęli żołnierze Imperium, żądając wydania im Rorana. Wioska stawiła zacięty opór (patrz Bitwa o Carvahall). Wieśniacy zostali zmuszeni do ucieczki poprzez przeprawę Kośćcem do Nardy. Stamtąd udali się barkami Clovisa do miasta Teirm, a stamtąd z kolei wykradzionym okrętem Smoczym Skrzydłem do Surdy i dalej rzeką Jiet na Płonące Równiny. Większość mężczyzn przyłączyło się do wojsk vardeńskich.

Opuszczone miasteczko zostało spalone do gołej ziemi przez żołnierzy Imperium.

Miasta Alagaësii
Alagaesia

Główne Miasta: CarvahallEllesméraTronjheimAberonIlireaUrû'baenDoru Araeba
Królestwo Broddring: CeunonTherinsfordYazuacDaretNardaGil'eadTeirmBullridgeKuastaDras-LeonaBelatonaMelianFurnostFeinsterAroughs
Królestwo Surdy: DauthCithríPetrøvyaLithgowReavstone
Góry Beorskie: OrthíadDalgonBuraghTarnagFarthen DûrGalfniHedarthBregan
Du Weldenvarden: CerisÍlia FëonSílthrimNädindelKirtanOsilon

Alagaesia
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.