FANDOM


Bliźniacy
Bliźniacy
Informacje
Rasa Ludzie
Płeć Mężczyźni
Wzrost Przeciętny
Kolor włosów Brak
Kolor oczu Nieznany
Polityka
Przynależność Vardeni

Imperium

Inne
Pojawienie się Eragon
Odtwórca w filmie Ralph Brown


Ich główny talent to knucie i spiskowanie
- Orik o Bliźniakach

Bliźniacy - dwaj łysi magowie, będący braćmi bliźniakami. Byli szpiegami Galbatorixa u Vardenów, gdzie pełnili funkcję przywódców Du Vrangr Gata. Zostali zabici przez Rorana na Płonących Równinach.

Wygląd

Bliźniacy byli wyżsi niż większość ludzi. Ubierali się w szaty o barwach głębokiego fioletu i złota. Nie nosili bród, nie posiadali również na głowie ani jednego włosa, wliczając w to brwi i rzęsy. Mieli gładkie, pozbawione wyrazu twarze i czarne, gadzie oczy. Poruszali się bezszelestnie.

Charakter

Obaj bracia byli skłonni do okrucieństwa. Podczas sondowania umysłu Eragona, po jego przybyciu do Farthen Dûru, byli bardzo brutalni. Byli również skryci i tajemniczy, nieznane są ich imiona. Ich moc magiczna przekraczała moc innych ludzi, ponieważ dysponowali swą połączoną mentalnie siłą. Jednak nie mogła się ona równać z mocą Eragona i Saphiry, czy też Aryi. Jednak ich zasób słów w pradawnej mowie był ubogi i chętnie wyciągnęliby nowe zaklęcia z młodego Jeźdźca.

Historia

Wśród Vardenów

Bliźniacy weszli w szeregi Vardenów za panowania Deynora. Potrzebował on w owym czasie silnych magów, którzy mogliby zabezpieczać żołnierzy podczas wojny. Zostali przywódcami organizacji zrzeszającej vardeńskich magów o nazwie Du Vrangr Gata. Jak powiedział Orik, potrafili być użyteczni, ale nie mieszali się do tak przyziemnych zajęć jak uzdrawianie. Ich zadaniem było sprawdzanie umysłów przybywających do Farthen Dûru.

Gdy do Vardenów przybyli szukający schronienia przed oddziałem urgali Eragon, Saphira, Murtagh i Arya, Bliźniacy nie chcieli otworzyć im sekretnej bramy. Ich rozkazy złamał Orik, ratująć tonącego Eragona. Następnie magowie przebadali umysł Eragona. Dzięki pomocy Saphiry, chłopak ukrył swoje sekrety i zasób słów w pradawnej mowie, przed badającym. Bliźniak zdołał jednakże przebadać wspomnienia z jego dzieciństwa i dowiedział się jak miała na imię jego matka (Selena), co wprowadziło braci w błędne przekonanie, iż on i Murtagh są rodzonymi braćmi. Te informacje Bliźniacy potem przekazali Galbatorixowi. Murtagh odmówił zaś badania umysłu, co spowodowało, że przywódca Vardenów, Ajihad, wtrącił go do lochu.

Podczas próby zdolności magicznych, którą zlecił Bliźniakom Ajihad, Eragon był sprawdzany na wiele sposobów. Przeszedł próby: kierowania wodą, ciskania ogniem, postrzegania, utwardzania skóry, zatrzymywania przedmiotów itp. Następnie kazali mu oni rzucić przekraczające jego zdolności zaklęcie przywołania prawdziwej istoty srebra. Próbę przerwała Arya, zarzucając Bliźniakom działanie na szkodę Jeźdźca. Bliźniacy przekazali Ajihadowi również nieprawdziwą informację, że potrafi on ustawiać wokół siebie magiczne bariery. Chcieli bowiem doprowadzić do jego śmierci.

Podczas bitwy o Farthen Dûr zostały między nich podzielone zadania. Jeden z nich miał obserwować bitwę ze Smoczej Twierdzy i relacjonować ją Eragonowi. Drugi zaś miał walczyć u boku Ajihada. To właśnie jeden z nich dał Jeźdźcowi informację o przebijających się do Tronjheimu urgalach. Następnie zerwał kontakt i pozwolił by Durza mógł walczyć sam na sam z chłopakiem i porwać go do Urû'baenu. Po bitwie wytłumaczył się, iż walczył dzielnie z inną grupą urgali i nie mógł pomóc Jeźdźcowi.

Zdrada i śmierć

Podczas polowania na niedobitki urgali Ajihad wyprawił się z obojgiem Bliźniaków i Murtaghiem do jednego z tuneli. Wtedy bracia zaaranżowali pułapkę, w wyniku której zginął przywódca Vardenów, a oni porwali Murtagha do Urû'baenu. Podczas ucieczki chronili swe umysły, by uniemożliwić postronnym ich postrzeganie. W drodze do mrocznego miasta dla własnej okrutnej rozrywki znęcali się nad Murtaghiem i torturowali go. Gdy chłopak przybył do Galbatorixa, ten ukarał go jeszcze surowiej za dawne odrzucenie współpracy. Następnie wykluł się dla niego smok Cierń.

Podczas bitwy na Płonących Równinach Bliźniacy walczyli na czele magów Imperium. Mordowali swych dawnych współbraci. Ten proceder zakończył ciosami młota Roran, który strzaskał im czaszki.

Poprzednik Pozycja Następca
Brak Przywódcy Du Vrangr Gata Trianna
Vardeni
Vardeni

Przywódcy: BromWeldonDeynorAjihadNasuada
Du Vrangr Gata: BliźniacyTriannaCarn
Rada Starszych: Jörmundur Sabrae ElessariUmerthFalberd
Dowódcy: EragonRoranJörmundurMartland RudobrodyEdricSand

[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.