FANDOM


Carvahall-book

Bitwa o Carvahall
Ogólne
Wojna: Wojna Jeźdźców (druga)
Miejsce Carvahall
Wynik starcia Brak jednoznacznego zwycięzcy.
Strony konfliktu
Imperium

Ra'zacowie

Mieszkańcy Carvahall
Dowódcy
Ra'zac Roran

Horst

Siły
~30 ~200
Konsekwencje
Zniszczenie miasta; śmierć żołnierzy Utrata miasta; udana ucieczka przed Ra'zacami wgłąb Kośćca w kierunku Surdy.


Bitwa o Carvahall - nazwa konfliktu, który rozgorzał, gdy do Carvahall przybyli Ra'zacowie z oddziałem żołnierzy, pragnący porwać Rorana.

Okupacja wioski

Po wymknięciu się Eragona siłom Imperium Ra'zacowie postanowili porwać Rorana, aby móc szantażować jego życiem młodego Jeźdźca. Przybyli do Carvahall z trzydziestoosobowym oddziałem żołnierzy. Roran zdążył skryć się w Kośćcu. W czasie swej bytności w wiosce, żołnierze dopuszczali się pijackich rozrób i awantur. Podczas jednej z nich został trafiony dzbanem w skroń Quimby, karczmarz Siedmiu Snopów. Jego ciało zostało porwane przez Ra'zacówi zjedzone. Wydali rodzinie, następnego dnia jedynie ogryzione kości. Ponadto żołnierze przypadkowo podpalili wielką, wspólną stodołę Carvahall.

Obrona Carvahall

W obliczu zaistniałych faktów Roran powrócił z gór do wioski i wziął udział w naradzie mieszkańców. Po burzliwej debacie postanowiono wypędzić agresorów. Roran uzbroił się wtedy w młot kowalski Horsta i stanął na czele naprędce sformowanego oddziału. Uzbrojony on był w widły i inne narzędzia gospodarskie. Mimo braków w uzbrojeniu i dzięki efektowi zaskoczenia udało się im przegnać żołnierzy i rozbić ich obozowisko w perzynę. Zginęło trzech wrogich żołnierzy. Dwóch zabił Roran, a jednego Nolfavrell, w zemście za śmierć ojca. Po godzinie nastąpiło jednak kontrnatarcie Ra'zaców, które całkowicie zaskoczyło wieśniaków. Byli oni zajęci tarasowaniem dróg wjazdowych do wioski za pomocą przewróconych wozów. Zginęło wtedy dziesięciu mieszkańców osady. Ra'zacowie zaś rozpoznali obiekt swych poszukiwań, Rorana.

Carvahall

Arena starć, Carvahall

Postanowiono ufortyfikować wioskę. Wybudowano wielką palisadę, ze zwalonych pni. Od południa osadę chroniły wody rzeki Anory. Dodatkowo przed umocnieniami wykopano rów nabity palikami. Wał zaś pokryto ostrymi cierniami. Cieśla wioskowy Fisk zmontował ponadto prowizoryczne tarcze dla obrońców. Podczas natarcia Ra'zaców walką wsławił się Roran i Sloan. Zginął jednak młody, dziesięcioletni syn Delwina Elmund.

Postanowiono ewakuować kobiety i dzieci na szczyt wodospadu Igualda, w Kośćcu. Projektowi temu przeciwny był Sloan, który żywił silną awersję do gór, po tym jak jego żona zginęła spadając z wodogrzmotów. Nie pozwolił on odejść Katrinie. Doszło do konfliktu pomiędzy nim a Roranem, który ogłosił publicznie swe sekretne zaręczyny z dziewczyną. Doszło do bójki, a Sloan wydziedziczył córkę.

Następnej nocy rzeźnik zdradził wioskę i zabił wartownika imieniem Byrd oraz wpuścił do osady Ra'zaców. Oni wtargnęli do domu Horsta i porwali Katrinę, a Roranowi zranili ramię. Następnie uciekli przed ścigającymi na swych wierzchowcach Lethrblakach. Pobici żołnierze czekali zaś na posiłki, które miały sprowadzić potwory.

Polegli mieszkańcy

Żołnierze-Carvahall

Okupujący wioskę żołnierze Imperium

Ucieczka

W wyniku odniesionych strat i widma wymordowania mieszkańców przez sprowadzone posiłki Roran wygłosił mowę, w której nawoływał wieśniaków do porzucenia domów i udania się wraz z nim, przez Kościec do Nardy, a stamtąd drogą morską do Surdy. Dał słuchaczom trzy dni do namysłu. Po ich zakończeniu nieomal wszyscy mieszkańcy wywędrowali wraz z nim, na poszukiwanie nowego domu. Wzięli ze sobą swe stada i najcenniejsze rzeczy oraz narzędzia swej pracy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.